T&T Canadians

Team Alberta set to compete at the 2017 Canadian Championships in Trampoline Gymnastics

Team Alberta set to compete at the 2017 Canadian Championships in Trampoline Gymnastics

From July 12 -16, 2017, Alberta is sending a total of 71 athletes to the T&T Canadian Championships in Oshawa, ON. Competition begins Thursday with the Team competition and will conclude Sunday with the Finals. For more information on the event, please visit: http://gymcan.org/events-results/canadian-championships-tg/overview

Live Streaming will be available of all events via: http://sportscanada.tv/gymnasticscanada/

Good luck to all athletes!

Camille Rigazzio: CGC

Curtis Gerein: CGC

Josh Wishlow: CGC

Zoe Phaneuf: CGC

Jordana Johnston: CGC

Alex Boucher: CGC

Elias Clarke: CGC

Casey Ryane: CGC

Kiana Mackay: CGC

Abby McCaig: CGC

Mitchel Pedersen: CGC

Brittney Jewan: CGC

Antonio Fernandes: CGC

Mckayla Dalgetty: CGC

Sam Ibach: CGC

Jason Bell: CGC

Ashley Gillespie: Edge

Rebecca Will: Edge

Mark Armstrong: Edge

Caitlin Brown: Edge

Beatrice Prcic: Edge

Reuben Neufeld: Edge

Shayna Casey: Edge

Ethan Dextrase: GP

Jocelyn McConnell: GP

Rylan Bond: GP

Ben Davison: GP

Ryker Sargeant: GP

Alexandra Forest: Phoenix

Craig Theodore:Phoenix

Emma Payne: Phoenix

Kendra Korbut: Phoenix

Bastien Cremer: Phoenix

Loic Cremer: Phoenix

Nolan Zurek: Phoenix

Marek Osedowski: Phoenix

Ryan Sheehan: Phoenix

Zarha Idriss: Phoenix

Allison Young: Phoenix

Adam Stannard: Phoenix

Nick Merkel: Phoenix

Ryan Edlund: Phoenix

Kaitlyn Viteychuk: Phoenix

Mackenzie Kyfiuk: Airborne

Simon Neufeld: Phoenix

Ashton Henfrey: Thunder

Kyle Soehn: Thunder

Keegan Soehn: Thunder

Alexandra Potter: Thunder

Zach Blakely: Thunder

Kalena Soehn: Thunder

Spencer Kooman: Thunder

Jesse Starchuk: Thunder

Evan Edwards: Airborne

Katelyn Matchim: Airborne

Shelynn Dohan: Airborne

Ryley Anderson: Airborne

Abby Thompson: Airborne

Skyler Bartisch: Airborne

Zaden Rabie: Airborne

Charlie Hodges: Airborne

Savannah Chanminaraj: Exelta

Artur Troyan: Exelta

Carter Pisko: Exelta

Karys Zirk: Exelta

Sara Moore: Ortona

Elijah Carr: Ortona

Kailyn Arndt: Ortona

Carys Mayorchak: Ortona

Callum Sundquist: Ortona

 

Competition begins Thursday with the Team competition and will conclude Sunday with the Finals. For more information on the event, please visit: http://gymcan.org/events-results/canadian-championships-tg/overview

Live Streaming will be available of all events via: http://sportscanada.tv/gymnasticscanada/

Good luck to all athletes!